معجزات و کرامات

شفاعت امام حسین

شهید آیه الله دستغیب ره می فرماید:
مرحوم حاج میرزا علی ایزدی فرزند مرحوم حاج محمد رحیم مشهور به آبگوشتی (۳۳۷) نقل نمود که پدرم سخت مریض شد، به ما دستور داد تا او را به مسجد ببریم ، من گفتم : این کار برای شما سبک است ، زیرا تجار و بزرگان به عیادت شما می آیند و در مسجد مناسب نیست ، ایشان گفت : من می خواهم در خانه خدا بمیرم . زیرا علاقه بسیاری به مسجد داشت ،
به ناچار ایشان را به مسجد بردیم تا شبی که بیماری ایشان شدید شد و در حال اغماء بود که او را به منزل آوردیم ، در آن شب در حال سکرات مرگ بود، ما به مردن ایشان یقین کردیم ، به گوشه ای نشسته مشغول گریه و مذاکره کارهای بعد از رحلت مثل غسل و کفن و محل دفن و مجلس ترحیم بودیم .
هنگام سحر بود که ناگاه دیدیم ، ایشان من و برادرم را صدا می زند، وقتی آمدیم دیدیم عرق بسیاری بر بدن اوست ، بما گفت : آرام باشید، و بروید بخوابید و بدانید که من از این بیماری خوب شده ام و نخواهم مرد.
صبح که شد اثری از بیماری در او نبود، بسترش را جمع و او را به حمام بردیم و این جریان در شب اول محرم سال ۱۳۳۰ قمری اتفاق افتاد، اما حیا مانع شد تا از سبب شفای ایشان سو ال کنیم .
تا اینکه در موسم حج ، حساب و کتاب کارها را نمود و با نخستین قافله حرکت کرد، ما تا یک فرسخی شیراز تا باغ جنت ، ایشان را بدرقه کردیم و شب را با او بودیم ، ایشان بما گفت : شما که نپرسیدید که چه شد که خوب شدم ، خودم می گویم ، در آن شب مرگ من فرارسیده بود و من در حال سکرات مرگ بودم ، در آن حال خود را در محله یهودیها دیدم و از بوی گند و هول منظره آن ها سخت ناراحت شدم و دانستم همینکه بمیرم جزء آنها خواهم بود، در آن حال به خداوند ناله کردم ، صدائی شنیدم که میگفت : اینجا محل ترک کنندگان حج است ، من گفتم : پس توسلات و خدمات من به سیدالشهداء چه شد؟ ناگاه آن منظره هولناک به منظره دل انگیزی تبدیل شد و به من گفتند، تمام خدمات تو پذیرفته است و به شفاعت آن حضرت ده سال بر عمر تو افزوده شد و مرگ تو به تاخیر افتاد تا حج واجب را بجا آوری .
مرحوم ایزدی نقل نمود که پیش از محرم ۱۳۴۰ ده سال بعد پدرم به بیماری مختصری دچار شد، خودش گفت : شب اول محرم موعد مرگ من است ، و درست در همان شب یعنی شب اول محرم هنگام سحر از دار دنیا رحلت نمود. (۳۳۸) رحمه الله علیه .
برگرفته از کتاب اسرار عاشورا نوشته: سید محمد نجفی یزدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *