معجزات و کرامات

نمونه های عینی از نتایج توسلات و جلسات عزاداری سیدالشهداء (ع)

مرد فرانسوی ، برای روضه نذر می کند
پنجاه سال قبل ۱۴ محرم در مشهد مقدس ، شیخ محمد باقر واعظ می گفت که سالی در ماه محرم از جانب تاجرهای ایرانی مقیم پاریس برای خواندن روضه و اقامه عزاداری دعوت شدم به آن جا رفتم .
شب اول محرم بود که یک نفر جواهرفروش فرانسوی با همسرش و پسر خود، در مرکز ایرانیها که من در آنجا بودم آمد و خواهش کرد که من نذری دارم ، روضه خوان خود را بفرستید به این آدرس ، ده شب بیاید برای من روضه بخواند،حاضرین به من گفتند، قبول کردم ، چون از روضه ایرانیها فارغ شدم ، مرا به منزل آن فرانسوی بردند، یک جلسه روضه خواندم ، هموطنان استفاده نمودند و گریه می کردند، آن فرانسوی و فامیلش با حالت ناراحتی گوش می دادند، گرچه فارسی نمی فهمیدند ولی تقاضای ترجمه را نمی نمودند، تا شب تاسوعا کار همینگونه انجام شد.
شب عاشورا به واسطه اعمال مستحبه و دعاها و زیارت ناحیه مقدسه ، به منزل آن فرانسوی نرفتیم ، فردا آمد و ملول بود، عذرخواهی کردیم که شب عاشورا اعمال ویژه مذهبی داشتیم نشد، قانع شد و تقاضا کرد پس شب یازدهم بجای شب گذشته بیائید تا ده شب نذر من کامل شود.
آن شب را هم رفتم ، روضه که تمام شد، یکصد لیره طلا برایم آورده ، گفتم تا سبب نذر خود را نگوئید قبول نمی کنم ، گفت : محرم سال گذشته در بمبئی (هندوستان ) صندوقچه جواهراتم که تمام سرمایه ام در آن بود، دزدیده شد، از غصه به حد مرگ رسیدم ، به گونه ای که ترسیدم سکته کنم .
زیر غرفه من جاده وسیعی بود و مسلمانان (به رسم تعزیه داری و شبیه خوانی ) ذوالجناح بیرون کرده سر و پای برهنه سینه و زنجیر زده عبور می کردند، من هم از پله بیرون کرده سر و پای برهنه سینه و زنجیر زده عبور می کردند، من هم از پله فرود آمدم و میان عزاداران مشغول عزاداری شدم ، با صاحب عزا نذر کردم که اگر به کرامت خود جواهرات سرقت شده مرا به من رساند، سال آینده هر جا باشم ، صد لیره طلا نذر روضه خوانی کنم ، چند قدم راه رفتم ، شخصی نفس زنان با رنگ پریده آمد، صندوقچه را به دستم داد و گریخت ، خوشحال شدم ، مقداری به همراهی با عزاداران ادامه دادم ، سپس به خانه ام رفتم ، صندوقچه را باز کردم و شمردم حتی یک دانه هم دست نخورده بود! (۳۳۱)
برگرفته از کتاب اسرار عاشورا نوشته: سید محمد نجفی یزدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *